Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
PSP Boryszyn im. św. Jana Bosko Publiczna Szkoła Podstawowa w Boryszynie


home  informacje o szkole  patron  nauczyciele  uczniowie  galeria  szkoła z klasą  okolice  linki Nasza szkoła

Jesteśmy małą szkołą wiejską. Chodzą do nas dzieci w Boryszyna, Staropola i Zarzynia. (p. mapka) Naszym patronem jest św. Jan Boską, którego metody wychowawcze i system prewencyjny stał się inspiracją do misji szkoły i codziennej pracy z uczniem.

W naszej szkole nie ma anonimowości, bardzo dokładnie analizujemy wszystkie zachowania uczniów. Atmosfera w szkole jest przyjazna. Sprzyja rozwojowi uczniów. Program wychowawczy opiera się na systemie prewencyjnym. Dobry klimat zawdzięczamy ścisłej współpracy z rodzicami. Od kilku lat stawiamy na przygotowaniu uczniów do życia w otaczającym świecie. Jako jedna z pierwszych szkół w regionie stworzyliśmy pracownię komputerową. Uczymy dzieci dwóch języków obcych (angielski, niemiecki). Otrzymaliśmy tytuł Szkoły z Klasą.

Wychowanie jest dziedziną, na którą kładziemy szczególny nacisk. Kultura bycia i zapobieganie agresji to główne obszary naszych działań. Skupiamy się na kształceniu umiejętności sprawdzanych na egzaminie kl. VI

Nasz adres

Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko w Boryszynie
66–218 Lubrza, Boryszyn 25
tel. 068 3813460


Szkoła Podstawowa Boryszyn

Życie szkoły
Obchodzimy uroczyście wszystkie Święta Państwowe. Co roku organizujemy festyn z okazji rocznicy nadania imienia szkole, gdzie dzieci prezentują swoją twórczość. Angażujemy się w imprezy gminne, jak „Noc Nenufarów” - organizujemy loterie fantowe. Organizujemy i bierzemy udział w licznych konkursach: konkurs matematyczny Kangur, okolicznościowe konkursy plastyczne i recytatorskie, BRD, Gry Leśne, Konkursy szkolne na temat naszego Patrona.
Organizacje w szkole to Samorząd Uczniowski, LOP, SKO, PCK - Wiewiórka oraz Sklepik - Spółdzielnia Uczniowska. Od roku 2003 działa gromada zuchowa Mopki.

Zaplecze lokalowe
Dysponujemy ośmioma salami lekcyjnymi, niepełnowymiarową salą gimnastyczną, boiskiem, biblioteką, pracownią komputerową i harcówką.

Dokumenty szkolne
Boryszyn 2004–2008 Optymalizacja dla I.E. 5.5 Napisz do nas Do góry Do góry strony